Trwają zapisy na edycję 2022

Wyślij Zgłoszenie

Arte Masterclasses 2022

Poszerz umiejętności
i wiedzę w zakresie historycznych praktyk wykonawczych.

8-14.05
2022
____
Radziejowice

....

Arte dei Suonatori Masterclasses to warsztaty dające możliwość poszerzania umiejętności i wiedzy w zakresie historycznych praktyk wykonawczych. Adresowane są zarówno do osób zajmujących się wykonawstwem na historycznych instrumentach, jak i do tych, którzy kompetencje gry na instrumentach współczesnych chcą wzbogacić o historyczne praktyki wykonawcze.

Nasi wykładowcy to doświadczeni muzycy i profesorowie współpracujący z orkiestrą Arte dei Suonatori jako kameraliści i soliści.

Co jeszcze?

Konsultacje dla kandydatów na studia na skrzypcach i altówce w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

do tego...

Konsultacje dla kandydatów na studia na klawesynie w Akademii Muzycznej w Katowicach

... oraz?

Konsultacje dla kandydatów na studia w klasie wiolonczeli Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie

... I co jeszcze?

Konsultacje dla kandydatów na studia w Royal College of Music w Londynie

a dla naj-najwybitniejszych?

Półroczny, płatny staż w Orkiestrze Arte dei Suonatori!

Wasi wykładowcy.

Arek Goliński

Skrzypce, Altówka

Lider Arte dei Suonatori. Od niemal 30 lat muzyka dawna nieustannie inspiruje go do twórczych poszukiwań koncentrujących się głównie na zgłębianiu języka dźwiękowego utworów epoki oświecenia. Przez ostatnią dekadę prowadził klasy skrzypiec barokowych i kameralistyki w Królewskim Konserwatorium w Kopenhadze..

Ewa Golińska

Skrzypce, Altówka

Jest współtwórcą Arte dei Suonatori. Swoją działalność koncertową koncentruje na tym zespole, grając zarówno na skrzypcach, jak i altówce w orkiestrze, solo i kameralnie. W ostatnich latach z zapałem realizuje swoje zainteresowania muzyką klasycyzmu i romantyzmu wykonując muzykę kameralną tych epok. Prowadzi klasę skrzypiec i altówki w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Jana Semeradova

Flet traverso

Solistka, kameralistka, założyciel i dyrektor artystyczny zespołu Collegium Marianum. Oprócz licznych koncertów w całej Europie zajmuje się studiami nam nieznanym repertuarem zachowanym w archiwach czeskich oraz badaniem gestu, deklamacji i tańca. Pod jej kierunkiem jest wystawianych corocznie kilka współczesnych premier dzieł epoki baroku. Uzyskała stopień doktora w 2015, obecnie prowadzi klasę fletu traverso w Akademii Sztuk Pieknych w Pradze.

Tomek Pokrzywiński

Wiolonczela

Koncertuje jako pierwszy wiolonczelista z Arte dei Suonatori oraz Holland Baroque, a także z wieloma innymi renomowanymi europejskimi zespołami i solistami. Lubi łamać stereotypy i przeczesywać pogranicza muzyki klasycznej, co prowadzi do wielu niezwykle interesujących inicjatyw, jak działalność zespołu Bastarda. Prowadzi klasę wiolonczeli barokowej w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

Reiko Ichise

Viola da gamba

Kameralistka, członkini zespołów i solistka współpracująca z wieloma znakomitymi dyrygentami i orkiestrami (m.in. English Baroque Soloists, English Chamber Orchestra, Academy of Ancient Music, Gabrieli Consort & Players). Wieloletnia członkini zespołu Fretwork okrzykniętego przez krytyków „najlepszym consortem viol na Ziemi”. Prowadzi klasę violi da gamba w Royal College of Music w Londynie.

Marcin Świątkiewicz

Klawesyn, partimento, basso continuo

koncertuje na różnych typach klawesynów i klawikordów oraz na historycznych fortepianach i organach, zajmuje się improwizacją, której naucza w oparciu o historyczną metodę partimento. Wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, wraz z Arte dei Suonatori nagrał w 2015 roku solowy album z późnobarokowymi koncertami klawesynowymi Müthela, nagrodzony Diapason d'Or. W 2016 roku został laureatem Paszportu Polityki.

Pałac w Radziejowicach

Przepiękny kompleks pałacowy w niezwykłym miejscu.

Radziejowice - niewielka miejscowość położona na lekko sfalowanym terenie wypiętrzenia Mszczonowskiego zawsze urzekała malowniczością niezmąconym spokojem. Wielokrotnie rozbudowywany renesansowy dwór w poł. XVII w. przybrał formę regularnego barokowego założenia pałacowego powiązanego z rozległym ogrodem. Współcześnie wieloobiektowy ośrodek kulturalny jest najbardziej rozpoznawalnym w regionie bastionem sztuki. Zlokalizowanie kursów w Radziejowickim Pałacu nie tylko zapewnia uczestnikom niezliczone, inspirujące przestrzenie do codziennego ćwiczenia, ale również umożliwia dostęp do wielu sal i salonów koncertowych na terenie zespołu pałacowego.

Masterclasses

Dostępne pakiety.

Indywidualny

1999zł

5x 60 min Zajęć indywidualnych

Mieszany

1899zł

2x 60 min Zajęć indywidualnych

3x 60 min Zajęć w zespołach kameralnych

Kameralny

1799zł

5x 60 min Zajęć w zespołach kameralnych

Dodatkowo

Wszystkie pakiety zawierają również:

6 noclegów pokojach 2 lub 3-os.

Całodzienne wyżywienie w Restauracji Pałacowej.

Pracę z doświadczoną klawesynistką-akompaniatorem Dagmarą Tyrcha.

Udział w warsztatach ornamentacji i improwizacji prowadzonych przez Reiko Ichise i Marcina Świątkiewicza.

Konsultacje w zakresie wyboru i zakupu historycznych instrumentów oraz aspektów doboru historycznego ostrunowania, podstawków, kalafonii, itp.

Możliwość udziału w koncercie finałowym uczestników w Nowym Domu Sztuki.

Lekcje w zespołach kameralnych obejmują zarówno zespoły już ze sobą współpracujące jak i utworzone podczas kursu. Głównym celem zajęć jest praca nad utworami kameralnymi, które stanowią dużą część repertuaru koncertowego XVII w. i XVIII w. oraz nauka współpracy zespołowej. Zajęcia tego samego zespołu będą prowadzone przez różnych wykładowców (głos melodyczny, basso continuo) w celu pokazania różnych aspektów pracy nad utworem. Skład zespołów jest dowolny, repertuar obejmuje muzykę XVII w. i XVIII w. Szczegółowa lista utworów do przygotowania dla zespołów utworzonych podczas kursu zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

Gotowi?

Formularz zgłoszeniowy.

Nie zapomnij zapoznać się ze szczegółowym regulaminem

Pobierz regulamin

Jeśli chcesz wziąć udział w kursie Arte dei Suonatori Masterclasses 2022 wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej. Odpiszemy do Ciebie najszybciej jak to możliwe z informacją o dalszych krokach.

Prosimy o przesyłanie formularzy zgłoszeniowych do 1 maja 2022r.

Wyślij zgłoszenie

Masz pytania?

Kontakt

Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości. Z chęcią pomożemy Ci w wyborze pakietu oraz udzielimy wszystkich niezbędnych informacji.

masterclasses@artedeisuonatori.pl

Obserwuj

Social media.

Odwiedź nasze profile społecznościowe.
Facebook Arte Masterclasses
Facebook Arte dei Suonatori Orchestra