Arte dei Suonatori Masterclasses

O Projekcie
01 / 04

Poszerz umiejętności i wiedzę w zakresie historycznych praktyk wykonawczych.

Arte dei Suonatori Masterclasses to warsztaty dające możliwość poszerzania umiejętności i wiedzy w zakresie historycznych praktyk wykonawczych. Adresowane są zarówno do osób zajmujących się wykonawstwem na historycznych instrumentach, jak i do tych, którzy kompetencje gry na instrumentach współczesnych chcą wzbogacić o historyczne praktyki wykonawcze. Nasi wykładowcy to doświadczeni muzycy i profesorowie współpracujący z orkiestrą Arte dei Suonatori jako kameraliści i soliści.
O Pałacu
02 / 04

Przepiękny kompleks pałacowy w niezwykłym miejscu.

Radziejowice - niewielka miejscowość położona na lekko sfalowanym terenie wypiętrzenia Mszczonowskiego zawsze urzekała malowniczością niezmąconym spokojem. Wielokrotnie rozbudowywany renesansowy dwór w poł. XVII w. przybrał formę regularnego barokowego założenia pałacowego powiązanego z rozległym ogrodem. Współcześnie wieloobiektowy ośrodek kulturalny jest najbardziej rozpoznawalnym w regionie bastionem sztuki. Zlokalizowanie kursów w Radziejowickim Pałacu nie tylko zapewnia uczestnikom niezliczone, inspirujące przestrzenie do codziennego ćwiczenia, ale również umożliwia dostęp do wielu sal i salonów koncertowych na terenie zespołu pałacowego.
Gdzie i Kiedy?

2019

25.02-03.03

Pałac w Radziejowicach

I co jeszcze?

Czyli co szykujemy dla najwybitniejszych uczestników kursu.

Półroczny, płatny staż w orkiestrze Arte dei Suonatori.

Dodatkowe bezpłatne konsultacje dla kandydatów na studia w Royal College of Music w Londynie (klasa violi da gamba) i Królewskim Konserwatorium w Kopenhadze (klasa fletu prostego).

Kursy
03 / 04

Dostępne Pakiety

Indywidualny
5X60 min Zajęć indywidualnych
1399,-
Kameralny
5X60 min zajęć w zespołach kameralnych
1199,-
Mieszany
2X60 min Zajęć indywidualnych
3X60 min Zajęć w zespołach kameralnych
1299,-
W Ramach Pakietów

- 5 x 60 min. zajęć zgodnie z wybranym trybem.
- 6 noclegów pokojach 2 lub 3-os. w przepięknym kompleksie pałacowym w Radziejowicach.
- Całodzienne wyżywienie w Restauracji Pałacowej.
- Udział w wykładach prowadzonych przez wykładowców.
- Udział w warsztatach ornamentacji i improwizacji prowadzonych przez Reiko Ichise.
- Możliwość udziału w koncercie finałowym uczestników w Nowym Domu Sztuki.
- Konsultacje w zakresie wyboru i zakupu historycznych instrumentów oraz aspektów doboru historycznego ostrunowania, podstawków, kalafonii, itp.

Dodatkowe Informacje

Lekcje w zespołach kameralnych obejmują zarówno zespoły już ze sobą współpracujące jak i utworzone podczas kursu. Głównym celem zajęć jest praca nad utworami kameralnymi, które stanowią dużą część repertuaru koncertowego XVII w. i XVIII w. oraz nauka współpracy zespołowej. Zajęcia tego samego zespołu będą prowadzone przez różnych wykładowców (głos melodyczny, basso continuo) w celu pokazania różnych aspektów pracy nad utworem. Skład zespołów jest dowolny, repertuar obejmuje muzykę XVII w. i XVIII w. Szczegółowa lista utworów do przygotowania dla zespołów utworzonych podczas kursu zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

Wykładowcy
04 / 04
Aureliusz Goliński
Skrzypce, Altówka
Lider Arte dei Suonatori, prowadzi klasy skrzypiec barokowych i kameralistyki w Królewskim Konserwatorium w Kopenhadze, a także podczas kursów w Pekinie i Tallinnie.
Ewa Golińska
Skrzypce, Altówka
Jest współtwórcą Arte dei Suonatori. Od wielu lat koncentruje swoją działalność koncertową na zespole grając zarówno na skrzypcach jak i altówce w orkiestrze, solo i kameralnie.
Bolette Roed
Flet prosty
Wirtuoz fletu prostego, solistka Arte dei Suonatori. Posiada ogromną kolekcję instrumentów, na których z powodzeniem wykonuje muzykę od średniowiecza do współczesności. Prowadzi klasę fletu prostego w Królewskim Konserwatorium w Kopenhadze. Czytaj więcej
Reiko Ichise
Viola da gamba
Kameralistka, członkini zespołów i solistka współpracująca z wieloma znakomitymi dyrygentami i orkiestrami (m.in. English Baroque Soloists, English Chamber Orchestra, Academy of Ancient Music, Gabrieli Consort & Players). Wieloletnia członkini zespołu Fretwork okrzykniętego przez krytyków „najlepszym consortem viol na Ziemi”. Prowadzi klasę violi da gamba w Royal College of Music w Londynie.
Tomasz Pokrzywiński
Wiolonczela
Pierwszy wiolonczelista Arte dei Suonatori, regularnie zapraszany do współpracy jako koncertmistrz przez renomowane europejskie orkiestry barokowe (m.in. Academy of Ancient Music, Holland Baroque Society). Od 2016 roku wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Zgłoszenia

Termin do 18.02.2019
Jeśli chcesz wziąć udział w kursie Arte dei Suonatori Masterclasses 2018 wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny po prawej stronie. Odpiszemy do Ciebie najszybciej jak to możliwe z informacją o dalszych krokach.