O Projekcie

Arte dei Suonatori Masterclasses to warsztaty dające możliwość poszerzania umiejętności i wiedzy w zakresie historycznych praktyk wykonawczych. Adresowane są zarówno do osób zajmujących się wykonawstwem na historycznych instrumentach, jak i do tych, którzy kompetencje gry na instrumentach współczesnych chcą wzbogacić o historyczne praktyki wykonawcze. Nasi wykładowcy to doświadczeni muzycy i profesorowie współpracujący z orkiestrą Arte dei Suonatori jako kameraliści i soliści.

 

O Pałacu

Radziejowice - niewielka miejscowość położona na lekko sfalowanym terenie wypiętrzenia Mszczonowskiego zawsze urzekała malowniczością niezmąconym spokojem. Wielokrotnie rozbudowywany renesansowy dwór w poł. XVII w. przybrał formę regularnego barokowego założenia pałacowego powiązanego z rozległym ogrodem. Współcześnie wieloobiektowy ośrodek kulturalny jest najbardziej rozpoznawalnym w regionie bastionem sztuki. Zlokalizowanie kursów w Radziejowickim Pałacu nie tylko zapewnia uczestnikom niezliczone, inspirujące przestrzenie do codziennego ćwiczenia ale również umożliwia dostęp do wielu sal i salonów koncertowych na terenie zespołu pałacowego.

Czytaj więcej ...

Gdzie i Kiedy?
2018 12.02.-18.02. Pałac w Radziejowicach Zobacz na mapie!
I Co Jeszcze?

Półroczny, płatny staż
w orkiestrze Arte dei Suonatori.

Czyli co szykujemy dla najwybitniejszych uczestników kursu.

Dodatkowe, bezpłatne konsultacje dla kandydatów na studia w Royal College of Music w Londynie (klasa violi da gamba) i Królewskim Konserwatorium w Kopenhadze (klasa fletu prostego).

 

Wykładowcy
Aureliusz Goliński
Skrzypce , Altówka
Ewa Golińska Skrzypce, Altówka

Lider Arte dei Suonatori, prowadzi klasy skrzypiec barokowych i kameralistyki w Królewskim Konserwatorium w Kopenhadze, a także podczas kursów w Pekinie i Tallinnie.

Jest współtwórcą Arte dei Suonatori. Od wielu lat koncentruje swoją działalność koncertową na zespole grając zarówno na skrzypcach jak i altówce w orkiestrze, solo i kameralnie.

Bolette Roed
Flet prosty
Reiko Ichise Viola da gamba

Wirtuoz fletu prostego, solistka Arte dei Suonatori. Posiada ogromną kolekcję instrumentów, na których z powodzeniem wykonuje muzykę od średniowiecza do współczesności. Prowadzi klasę fletu prostego w Królewskim Konserwatorium w Kopenhadze.

Kameralistka, członkini zespołów i solistka współpracująca z wieloma znakomitymi dyrygentami i orkiestrami (m.in. English Baroque Soloists, English Chamber Orchestra, Academy of Ancient Music, Gabrieli Consort & Players). Wieloletnia członkini zespołu Fretwork okrzykniętego przez krytyków „najlepszym consortem viol na Ziemi”. Prowadzi klasę violi da gamba w Royal College of Music w Londynie.

 

Tomasz Pokrzywiński
Wiolonczela

Pierwszy wiolonczelista Arte dei Suonatori, regularnie zapraszany do współpracy jako koncertmistrz przez renomowane europejskie orkiestry barokowe (m.in. Academy of Ancient Music, Holland Baroque Society).

Dostępne rodzaje kursów
W ramach pakietów

5 x 60 min. zajęć zgodnie z wybranym trybem.

6 noclegów pokojach 2 lub 3-os. w przepięknym kompleksie pałacowym w Radziejowicach.

Całodzienne wyżywienie w Restauracji Pałacowej.

Udział w wykładach.

Udział w warsztatach ornamentacji i improwizacji prowadzonych przez Reiko Ichise.

Możliwość udziału w koncercie finałowym uczestników w Nowym Domu Sztuki.

Konsultacje w zakresie wyboru i zakupu historycznych instrumentów oraz aspektów doboru historycznego ostrunowania, podstawków, kalafonii, itp.

 

* Lekcje w zespołach kameralnych obejmują zarówno zespoły już ze sobą współpracujące

jak i utworzone podczas kursu. Głównym celem zajęć jest praca nad utworami kameralnymi, które stanowią dużą część repertuaru koncertowego XVIIw. i XVIIIw. oraz nauka współpracy zespołowej. Zajęcia tego samego zespołu będą prowadzone przez różnych wykładowców (głos melodyczny, basso continuo) w celu pokazania różnych aspektów pracy nad utworem. Skład zespołów jest dowolny, repertuar obejmuje muzykę XVIIw. i XVIIIw. Szczegółowa lista utworów do przygotowania dla zespołów utworzonych podczas kursu zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

Formularz zgłoszeniowy

Jeśli chcesz wziąć udział w kursie Arte dei Suonatori Masterclasses 2018 wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny po prawej stronie. Odpiszemy do Ciebie najszybciej jak to możliwe z informacją o dalszych krokach.

 

Wypełnij formularz
Pobierz regulamin
Social Media

Odwiedź nasze profile społecznościowe.

Kontakt

Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości. Z chęcią pomożemy Ci w wyborze pakietu oraz udzielimy wszystkich niezbędnych informacji.

Marcin Tarnawski

+48 604 180 449

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz

Pakiet Mieszany
2x60min

Zajęć Indywidualnych

3x60min

Zajęć w zespołach kameralnych*

1199,-
Pakiet Indywidualny
5x60min

Zajęć Indywidualnych

1299,-
Pakiet Kameralny
5x60min

Zajęć w zespołach kameralnych*

1099,-